Новини и статии

Хепаринът може да предизвика кожна алергия

Публикувано в: Здравни новини 30 September 2009

Хепарин

Германски учени са установили, че хепаринът (антикоагулант) може да предизвика кожни лезии, съобщи Science Daily. Проучването, публикувано в Canadian Medical Association Journal, е обхванало 320 пациенти, лекувани с веществото. 7,5% от участниците са получили раздразнение на кожата по време на изследването.

Значително повече жени са показали свръхчувствителност, като бременността, наднорменото тегло и продължителността на медикаментозното лечение са най-асоциираните фактори с алергичната реакция.

Източник: Health.bg

Сподели в:

Нередност Изпрати Принтирай
Facebook

Няма коментари

Съдържанието в коментарите представя мнението на потребителите на Medicine.bg. То не е проверено от модератор за медицинска или фактологическа точност и не замества консултация със специализирано мецинско лице.

Добави коментар

Коментари, които не са свързани с темата и съдържат неподходящо съдържание, могат да бъдат модерирани или премахнати.

Нагоре към статията

Индекс на телеснaта маса

см
кг.
год.
Регистрация на лекар

Вие сте лекар?

Създайте подробен профил и представете вашата практика.

Page generation time: 0.15305 seconds