
Ежедневната употреба на рибна киселина предпазва от сърдечни болести

Съществуват много данни за ползата от рибната киселина Омега-3 за здравето. Сега американските учени доказаха, че веществата, съдържащи се в нея, не само позволяват да се предотвратят сърдечно-съдови заболявания при здрави хора, на съкращават броя на смъртните случаи при пациентите, оплакващи се от сърце.
Медиците от медицинския център Ochsner и Американския колеж по кардиология са убедени, че за ефективната защита на сърцето както на здрави, така и на болни хора е необходимо ежедневно да са консумира рибна киселина, която притежава съществени преимущества благодарение на влиянието на киселината Омега-3 върху сърдечните функции. Изследователите са установили, че консумацията на рибна киселина спира развитието на сърдечно-съдовите разстройства и намалява вероятността от инфаркт до 30% Освен това, тя намалява риска от атеросклероза, сърдечни недостатъци, аритмия, инфаркт и внезапна сърдечна смърт.
Кардиолозите са убедени, че рибната киселина е безопасен и прост начин за профилактиката на сърдечни болести. Учените са открили, че основният активен компонент в рибната киселина, Омега-3, попада в мембраната на клетките, подобрява съдовия тонус, премахва плаките по съдовете и стабилизира кръвното налягане. Нашият организъм не е в състояние да произвежда сам тези киселина, затова терапевтите препоръчват на здравите хора да приемат ежедневно по 500 мг рибна киселина, а на хората със сърдечни болести - от 800 до 1000 мг ежедневно.
Източник: БГНЕС
Вижте още
- Жените трябва да кажат "НЕ" на бялото брашно и пастата
- Футболът е по-полезен от тичането
- Млечните продукти намаляват риска от инфаркт
- Шоколадът намалява смъртността при хората със сърдечни проблеми
- Пълните деца имат по-слаби умствени показатели
- Газираните напитки „напускат” училищата
- Имате лош дъх? Пийте кафе!
Няма коментари
Съдържанието в коментарите представя мнението на потребителите на Medicine.bg. То не е проверено от модератор за медицинска или фактологическа точност и не замества консултация със специализирано мецинско лице.
Нагоре към статията
Добави коментар
Коментари, които не са свързани с темата и съдържат неподходящо съдържание, могат да бъдат модерирани или премахнати.